Yönetici Koçluğu

Yönetici Koçluğu Hizmetleri (PM360): Uzmanlık, yöneticilik ve liderlik birbirinden farklı beceriler gerektirir. Uzman odaklanarak işini kendisi yapma eğilimi gösterirken, yönetici işe odaklanarak, süreç ve kaynakları yöneterek, bir kişinin yapabileceğinden daha çok iş sonucu üretmeye odaklanır. Lider ise insan odaklıdır. Liderliğin en önemli yetkinlikleri motive etmek, insan yetiştirmek, delege etmek, takdir etmek, geribildirim vermek ve almak, dinlemek ve soru sormaktır. Liderlerin başarısı insanlara ne zaman, nerede ve ne yapacaklarını söylemelerinde değil, takımlarına ve insanlarına koçluk yaparak insanların yetki ve inisiyatif kullanarak gönüllü çalışmasını teşvik etmektedir. Yöneticilerin önündeki yeni zorlayıcı amaç çalışanların potansiyellerini ortaya çıkarmak ve en üst düzeyde kullanılmasını sağlamaktır.

Devamını oku...

Takım Koçluğu

Takım Koçluğu: Eğer takım olma fikrine yeni bir açıdan bakabilirseniz, büyük bir atılım yapıyor olabilirsiniz. Kişisel performans, gelişim ve liderlik kapasiteniz konusunda bir atılım yapabilirsiniz. Belki de en önemlisi, hayat kalitenizde de bir iyileşme sağlayabilirsiniz. Eğer bu fikre sahipseniz bu genellikle takımınızın keşfedilmemiş muazzam potansiyeline olan inancınıza dayanır.

Devamını oku...

Koçluk Eğitimleri

Koçluk Eğitimi: Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. Sola Unitas CA, ICF’in akredite etmiş olduğu ACC ve PCC ünvanlarını kazanabilmeniz sürecinde sonuna kadar size eşlik etmeye tam yetkili olan bir kurumdur. Sola Unitas CA "Advancing the Path to Core Coaching Masteries" programı, koçluk eğitiminde Fritz ve Laura Perls'in Gestalt yöntemlerinden etkilenmektedir. Programın tamamı 150 saat sürmekte olup; içeriği sınıf oturumları, deneyimsel öğreti yöntemleri ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Parolanızı mı unuttunuz? / Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?